Uşak'ta emniyet kemeri eğitimi

Uşak'ta emniyet kemeri eğitimi
Uşak'ta emniyet kemeri eğitimi
UŞAK (AA) - Uşak'ta Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında kent merkezine kurulan similatörle emniyet kemeri eğitimi veriliyor. Cumhuriyet...

UŞAK (AA) - Uşak'ta Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında kent merkezine kurulan similatörle emniyet kemeri eğitimi veriliyor.

 Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen eğitimde vatandaşlara emniyet kemeri kullanımının önemi anlatılıyor. Saatte 5 kilometre hızla giden bir aracın modellendiği simülatöre kemerli ve kemersiz olarak binen vatandaşlar, çarpma senaryosu sonucu yaşanan değişimlere tanıklık ediyor.

Uşaklı ultra maraton sporcusu Akin Yeniceli de similatöre bindikten sonra yaptığı açıklamada emniyet kemeri takılı olmadan yaşadığı kaza senaryosunda ters dönen araçta çok zorlandığını, emniyet kemeri kullanımının insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu simülasyonla bir kez daha anladığını söyledi. 

Eğitimle ilgili gazetecilere bilgi veren Uşak Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Şenol Erbakan, simülatör sayesinde emniyet kemerinin önemini çarpıcı şekilde anlatma fırsatı elde ettiklerini kaydetti.

Etkinlikte gazeteciler de simülatöre binerek kaza anını görüntüleme imkanı buldu.