Uşak'ta kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonları

Uşak'ta kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonları
Uşak'ta kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonları
- Kentte yıl boyunca düzenlenen kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonlarında 264 kişi gözaltına alındı, 97'si tutuklandı

UŞAK (AA) - Uşak'ta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerinin 2015 yılında uyuşturucu ticareti ve kaçakçılık olaylarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda gözaltına alınan 264 kişiden 97'si tutuklandı.

KOM ekipleri, AA muhabirinin emniyet kaynaklarından derlediği bilgiye göre Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi  ekipleri bu yıl il genelinde düzenlenen 85 operasyonda toplam 555  kilo 551 gram esrar, 1 kilo 90 gram metamfetamin, 53 bin 50 adet ecstasy, 3 kilo 544 gram bonzai, 574 kök kenevir bitkisi ele geçirdi, kaçakçılık olaylarına yönelik gerçekleştirilen 86 ayrı operasyonda ise toplam 1 milyon 279 bin 755 paket kaçak sigara, 717 adet cep telefonu, 30 bin 171 adet cinsel içerikli ürün ele geçirdi, bu operasyonlarda göz altına alınan  264 kişi'den 97'si tutuklandı. 

Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder operasyonların aralıksız süreceğini belirtirken, emeği geçen tüm personeli kutladığını söyledi. 

Uşak'ın özellikle doğu illerinden batı illerine geçişti önemi bir ulaşım noktası olduğunu aktaran Ergüder, kaçakçılık ve narkotik olaylarına yönelik etkin mücadelenin önemine dikkat çekerek, "Terör örgütlerinin en önemli para kaynağı uyuşturucu ticareti ve kaçakçılık. Vatandaşlarımızın bu konuda hassas olması mücadelenin daha etkin sürdürülmesi için çok önemli" dedi.