Uşak'ta sağlığa ambulans takviyesi

Uşak'ta sağlığa ambulans takviyesi
Uşak'ta sağlığa ambulans takviyesi
UŞAK (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından alımı yapılan tam donanımlı 6 ambulans hizmete alındı.Sağlık Bakanlığı'nca Türkiye genelinde dağıtımı yapılan...

UŞAK (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından alımı yapılan tam donanımlı 6 ambulans hizmete alındı.

Sağlık Bakanlığı'nca Türkiye genelinde dağıtımı yapılan ambulanslardan 6'sının Uşak Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis'ine tahsis edilmesi nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Törende konuşan Uşak Valisi Seddar Yavuz, "İlimizdeki sağlık çalışanlarına bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum. Dilerim ki bu yatırımlar ve hizmet artarak devam etsin. Bu gün 6 ambulansı daha hizmete sokuyoruz. Sağlık Bakanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Törene katılan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise hükumetin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' prensibi ile hareket ettiğini belirterek, "Sağlıkta dönüşüm projesi çerçevesinde önemli gelişmeler yaşandı, artık halkımız en kaliteli sağlık hizmetini alıyor" diye konuştu.

Sağlık hizmetlerine ilişkiler bilgiler veren Uşak Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal da, 112 ekiplerinin çok hızlı bir şekilde vakalara müdahale ettiğini belirterek, " Kent  içindeki vakalara 10 dakikada, kırsal kesimlerdeki vakalara ise 30 dakikada ulaşma oranımız yüzde 96.  Sağlık bakanlığımızın ilimize tahsis ettiği 6 tam donanımlı araçla 32 aktif ambulansımız hizmette olacak" şeklinde konuştu.