Uşak'ta üreticilere 250 baş gebe düve dağıtıldı

Uşak'ta üreticilere 250 baş gebe düve dağıtıldı
Uşak'ta üreticilere 250 baş gebe düve dağıtıldı
UŞAK (AA) - Uşak Merkez Süt Üreticileri Birliği tarafından uygulanan "Damızlık Simental Irkı Gebe Düve İthalatı Projesi" kapsamında yurt dışından...

UŞAK (AA) - Uşak Merkez Süt Üreticileri Birliği tarafından uygulanan "Damızlık Simental Irkı Gebe Düve İthalatı Projesi" kapsamında yurt dışından getirilen 250 baş gebe düve üreticilere dağıtıldı.

Susuzören köyünde düzenlenen törende konuşan Uşak Merkez Süt Üreticileri Birliği Başkanı Uğur Aydoğan, hayvancılıkta verimi artırmak amacıyla hazırladıkları proje kapsamında çeşitli ülkelerden temin edilen 250 baş gebe düvenin üreticilere teslim edildiğini söyledi.

Her bir düvenin 7 bin 500 liraya mal olduğunu ve üreticilerin bu bedeli  7 yıl vade ile ödeyeceklerini aktaran Aydoğan, hayvancılık sektörünün gelişmesi için üreticilerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Uşak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Kahraman ise tarım ve hayvancılıkta Türkiye 'nin Avrupa 'nın dördüncü büyük ekonomisi haline geldiğin belirterek, üreticilerin geleneksel yöntemler yerine bilimsel yöntemlerle üretim yapması gerektiğinin önemine değindi. 

Uşak Valisi Seddar Yavuz da ilde tarımsal üretimin son 10 yılda 4 kat arttığını belirterek, tarımsal desteklerle ilgili bilgi verdi.

Yavuz, geçen yıl il genelinde çiftçilere 67 milyon lira hibe destek verildiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından kurayla belirlenen üreticilere gebe düveler dağıtıldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Avrupa

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  lira