Uşak'ta uyuşturucu operasyonu

Uşak'ta uyuşturucu operasyonu
Uşak'ta uyuşturucu operasyonu
- Uşak'ta bir minibüste yapılan aramada 900 gram "bonzai" olarak adlandırılan sentetik uyuşturucu madde ele geçirildi, 5 kişi gözaltına alındı

UŞAK (AA) - Uşak'ta polis ekiplerinin bir minibüste yaptığı aramada, "bonzai" olarak adlandırılan 900 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi, olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. 

Alınan bilgiye göre, Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekipleri, yapılan istihbarat çalışması sonucu İzmir 'den temin edilen uyuşturucu maddenin kente getirileceği yönündeki bilgiye ulaştı. 

Bunun üzerine plakası belirlenen bir minibüsü takibe alan polis ekipleri, Uşak kent girişinde durdurdukları araçta narkotik maddelere duyarlı polis köpeği de kullanarak arama yaptı. Aramada 900 gram "bonzai" olarak bilinen sentetik uyuşturucu madde ile 1 ruhsatsız tabanca ve çalıntı olduğu değerlendirilen bazı elektronik cihazlar ele geçirildi. 

Olayla ilgili minibüsü kullanan Y.E. (35) ile beraberindeki babası A.E.(55), eşi N.E (35), kız kardeşi S.E (29) ve kuzeni M.C.E. (17) gözaltına alındı.

Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, ele geçirilen uyuşturucu maddenin türü ve tek seferde kullanılan doz miktarı dikkate alındığında hayli yüksek bir miktar olduğunu belirterek, "Operasyonda emeği geçen tüm personeli kutluyorum. Uyuşturucuyla mücadeleye devam edeceğiz" dedi. 

Bu arada, gözaltına alınanlardan ikisinin başka suçlardan arandıkları öğrenildi.