Uşak'ta yol yapım çalışmaları

Uşak'ta yol yapım çalışmaları
Uşak'ta yol yapım çalışmaları
- Uşak Valisi Yavuz: - "Köylerimiz de aynı şehirlerimiz gibi konforlu yollara kavuşacak, Uşak'ta bu yıl köylere 467 bin metre kare kilitli beton parke döşemesi yapılacak"

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak'ta bu yıl köylere 467 bin metre kare kilitli parke taşı döşeneceğini belirterek, köylerin de tıpkı şehirler gibi konforlu yollara kavuşacağını söyledi.

Vali Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada 2015 yılında köy ve köy içi yollarında gerçekleştirilecek çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Uşak İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında satın alınan  kilitli beton parke ve dolgu malzemelerinin köylere nakledilmeye başlandığını aktaran Vali Yavuz, "2015 yılında il genelinde köylere 467 bin metre kare kilitli beton parke döşemesi yapılacaktır" dedi.

Yavuz son yıllarda kırsal kesimde yaşam kalitesini yükseltilmesi yönünde çok kapsamlı yatırımların yapıldığına işaret ederek "13 yıldan bu yana hükumetimiz kırsal altyapının tamamlanması, köylerimizde yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayacak fiziki altyapı hizmetlerine büyük kaynaklar ayrılmıştır. Beldes ve Köydes projelerimizle beldelerimiz ve köylerimizde çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmıştır" dedi. 

Son 10 yılda il genelinde  800 bin metrekare beton parke yol döşemesi gerçekleştirildiğini bu yıl ise bir rekora imza atılacağını söyleyen Yavuz, şunları kaydetti:

" Türkiye 'nin şehirlerinde ve köylerinde topyekün bir kalkınma ve gelişme hamlesi yaşanıyor. İnsanımızın yaşadığı her yerde devletin sunduğu kaliteli hizmetler var artık. Kentleri birbirine bağlayan duble yollar gibi köylerimizi birbirine, il ve ilçelerimize şehirlerimize bağlayan yollar da insanımızın kırsalda mağduriyet yaşamasına son vermiştir. Artık köylerde yaşamak mağduriyet ve mahrumiyet olmaktan çıkmıştır. İl Özel İdaremiz, Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz, Zafer Kalkınma Ajansımız, köylerimizi hizmet götürülme noktasında kendilerini ispat etmiş kurumlarımızdır. Büyük ve güçlü Türkiye'ye giden yolda, 2023 yılı hedeflerimizi bir bir gerçekleştirecek, köyünden şehrine büyük ve güçlü bir Türkiye için kalkınma ve gelişme hamlesini hep birlikte yaşayacağız."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Bugün

  ,

  Yaşam

  ,

  Köy

  ,

  ülke

  ,

  hizmet

  ,

  2015

  ,

  şehirler