Uşak'taki gerginlik

Uşak'taki gerginlik
Uşak'taki gerginlik
- Vali Yavuz: "Bundan böyle kent meydanı dahil olmak üzere halkımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda siyasi partilerin seçim standı açmasına valilik izin verecek"

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, kentte seçim sürecini olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için, partilerin, halkın yoğun olduğu yerlerde seçim standı açmasının valilik izniyle mümkün olacağını söyledi.  

Vali Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün akşam saatlerinde, HDP'nin Tiritoğlu Parkı içinde açtığı stantın çevresinde yaşanan gerginlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yaşanan olayın emniyet güçlerinin müdahalesiyle büyümeden önlendiğini belirten Yavuz, şöyle konuştu:

"Bundan böyle kent meydanı dahil olmak üzere halkımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda siyasi partilerin seçim standı açmasına valilik izin verecek. Seçim sürecinin sağduyu ve demokratik olgunlukla geçmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Siyasi partiler istedikleri her yerde seçim standı açmayacak. Gerekli izinleri biz vereceğiz. Bundan böyle kentimizde seçimi olumsuz etkileyecek her hangi bir olumsuzluğa izin vermeyeceğiz."  

- Olay

Akşam saatlerinde İsmetpaşa Caddesi'ndeki Tiritoğlu Parkı yakınlarındaki bir kıraathane önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, slogan atarak park içinde, önceki gün açılan HDP standına yürümüş ve çıkan arbedede 3 kişi yaralanmıştı.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  hdp

  ,

  Akşam

  ,

  Bugün

  ,

  Demokratik

  ,

  kent

  ,

  siyasi

  ,

  emniyet