Uşak'taki taksici cinayeti

Uşak'taki taksici cinayeti
Uşak'taki taksici cinayeti
- Taksicilik yapan Ramazan Yıldızhan'ı öldürdüğü iddiasıyla göz altına alınan zanlı tutuklandı

UŞAK (AA) - Uşak'ta taksicilik yapan Ramazan Yıldızhan (58) ormanlık alanda başından tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla göz altına alınan zanlı tutuklandı.  

Jandarma ekipleri tarafından 3 Ocak günü merkeze bağlı Köprübaşı köyü Velibeyler mahallesi Çilümmet mevkisindeki ormanlık alanda taksici Ramazan Yıldızhan'ı başından vurarak öldürdüğü iddiasıyla dün göz altına alınan A.Ç.(33), geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevkedildi. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan A.Ç,  kendini savunmak amacıyla tabancayı çıkardığı sırada ateş aldığını, olaydan iki gün sonra yapılan jandarma sorgusunda, korktuğu için suçunu inkar ettiğini söyledi.

A.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Bu arada jandarmanın, olayı aydınlatmak için kenttin değişik noktalarındaki çok sayıda iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini elde ettiği, kurulan özel ekibin yaklaşık 210 saatlik görüntüleri tek tek izleyerek olay günü Ramazan Yıldızhan'ın şehre taksisinin giriş çıkış yaptığı noktaları belirlediği ve zanlıyı bu şekilde tespit ettiği öğrenildi.

 - Olay

Uşak'ta taksicilik yapan Ramazan Yıldızhan (58) 2 Aralık günü evinden çıktıktan sonra bir daha kendin haber alınamamış, ailesinin kayıp başvurusu üzerine ekipler inceleme başlatmış,  merkeze bağlı Köprübaşı köyü Velibeyler mahallesi Çilümmet mevkisindeki ormanlık alanda köylüler Yıldızhan'ı başından tabancayla vurularak öldürülmüş olarak bulmuştu. İki çocuk dört torun sahibi Yıldızhan'ın taksisi Dikilitaş mahallesinde terk edilmiş olarak bulunmuştu.