Uşak'tan kısa kısa

Uşak'tan kısa kısa
Uşak'tan kısa kısa
UŞAK (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uşak Şubesi Başkanı Nuri Arslan ve beraberindeki heyet Uşak Üniversitesi Rektörü Prof....

UŞAK (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uşak Şubesi Başkanı Nuri Arslan ve beraberindeki heyet Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Rektör Çelik, kamu yararına kurulmuş güçlü sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek MÜSİAD'ın bu sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirtti. 

Rektör Çelik, üniversite-sanayi işbirliğinin bu ilerlemede saç ayaklarından biri olduğuna dikkati çekti.

MÜSİAD Uşak Şube Başkanı Nuri Arslan da  Türkiye 'nin 2023 hedeflerine ulaşması için gayret gösterdiklerini belirterek, "Uşak Üniversitesinin son yıllarda göstermiş olduğu ilerleme ve gelişmeyi önemsiyoruz. Bu ilerlemede Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve çalışanların büyük katkıları var" dedi.

- Okul çevrelerinde denetimler artırıldı

Uşak Emniyet Müdürlüğünde yapılan yazı açıklamada il genelinde eğitim -öğretimin sağlıklı yürümesi için okul çevrelerinde gerekli tedbirlerin alındığını bildirildi.

Açıklamada son iki günde kent merkezinde okul çevrelerinde yapılan arama çalışmalarında biri kurusıkı 3 ruhsatsız tabanca, 3 bıçak ele geçirildiği, aranan bir kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.