UTB Başkanı Sezer:

UTB Başkanı Sezer:
UTB Başkanı Sezer:
- "İlimizde jeotermal enerji ile seracılığı birleştirmek istiyoruz, organize sera bölgesi kurulması için kentin aktörlerini göreve çağırıyoruz"

UŞAK (AA) - Uşak Ticaret Borsası (UTB) Başkanı Mustafa Sezer, seracılık alanında ciddi bir potansiyelin bulunduğunu bunun değerlendirilmesi ve organize sera bölgesi kurulmasını için kenti yöneten aktörlerin biraraya gelmesi gerektiğini söyledi.

Sezer, düzenlediği basın toplantısında Uşak Organize Sanayi Bölgesi karşısında Uşak Belediyesi'ne ait 300 bin metre karelik alanda jeotermal seraların kurulması için proje hazırladıklarını bildirdi.

Kayağıl termal bölgesi ile söz konusu alan arasındaki mesafenin yaklaşık 7 kilometre olduğunu belirten Sezer, bölgede kurulacak seraların jeotermal enerji ile ısıtılması halinde ciddi bir ekonomik değer oluşacağını kaydetti.

Bölgenin "Organize Sera Bölgesi" ilan edilmesi gerektiğini ifade eden Sezer, "Jeotermal kaynaklarımız var, tarım arazilerimiz var, yatırımcılarımız hazır. Sadece kentin aktörleri harekete geçerek Organize Sera Bölgesi kurulması için çalışmalı. Biz gerekli fizibilite çalışmasını yaptık. Bölgede yaklaşık bin 500 kişinin istihdamını sağlayacak bir sera merkezi kurulabilir. UTB olarak her türlü oluşumun içindeyiz" dedi. 

Sezer, çevre illerde organize sera bölgeleri bulunduğunu bunun Uşak için bir avantaj olduğunu belirterek,  siyasi irade ile kenti yöneten aktörlerin ortak hareket etmesine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

 

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  İlan

  ,

  sanayi

  ,

  siyasi

  ,

  Enerji

  ,

  termal