UTSO Başkanı Kuvvet:

UTSO Başkanı Kuvvet:
UTSO Başkanı Kuvvet:
- "Uşaklı sanayicinin ekonomik sorunlarıyla ilgili hükumetten çözüm bekliyoruz"

UŞAK (AA) - Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı Mustafa Kuvvet, Uşaklı sanayicinin 5 temel ekonomik sorunla ilgili hükumetten çözüm beklediğini söyledi. 

Mustafa Kuvvet Kuvvet, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 8 bakanın katılımıyla geçtiğimiz hafta yapılan 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Şuraya katılarak kentin ekonomik sorunlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu kaydeden Mustafa Kuvvet, Uşaklı sanayicilerin hükümetten sorunlarının çözümü ile ilgili çalışma yapılmasını beklediğini bildirdi. 

Uşak'ın geri dönüşüm sektöründe Türkiye'de lider il olduğunun altını çizen Kuvvet, şöyle devam etti:

"Şurada Uşaklı sanayicilerin 5 temel sorununu dile getirdim. Öncelikli olarak  tekstil teleflerinin hurda kapsamına alınarak KDV ve stopaj indiriminden faydalanmasının sağlanması gerektiğin, deri sektöründe kullanılan bazı ürünlerdeki ÖTV'nin kaldırılmasını, istihdam üzerindeki vergi ve yüklerin yüksek oluşunu ve katılım paylarından kesilen stopajın yüksekliğini, özel sektör tarafından alınan devlet desteklerinin gelir ve kurumlar vergisinden muaf olması gerektiğini  konularını dile getirdim. Ümit ediyorum taleplerimiz en kısa sürede değerlendirilir. Hükümetten sorunların çözümü için adım bekliyoruz."