UTSO, katma değerli ürünler için yol haritası çıkarıyor

UTSO, katma değerli ürünler için yol haritası çıkarıyor
UTSO, katma değerli ürünler için yol haritası çıkarıyor
UŞAK (AA) - Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından hazırlanan "Uşak İş Dünyasının Katma Değer ve Ürün Çeşitliliği Sağlama Konusunda Stratejik...

UŞAK (AA) - Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından hazırlanan "Uşak İş Dünyasının Katma Değer ve Ürün Çeşitliliği Sağlama Konusunda Stratejik Yol Haritasının Belirlenmesi" projesi tanıtıldı. 

Toplantıda projeye ilişkin bilgi veren UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, projenin Zafer Kalkınma Ajansı'nın  "Doğrudan Faaliyet Destek Programı" kapsamında desteklendiğini belirtti. 

Kuvvet, proje kapsamında ilde faaliyet gösteren sektörlerin mevcut durumunun analiz edileceğini ve sektörlerin rekabet güçlerinin ve potansiyellerinin arttırılması için yol haritası çizileceğini kaydetti. Uşak'taki yüksek katma değer yaratan çalışmaların belirlenmeye çalışıldığı bilgisini veren Kuvvet, "Bunun yanı sıra, yapılacak olan yatırımlara yol gösterebilecek bir çalışmayı gerçekleştirmiş olacağız" ifadelerini kullandı. 

Kuvvet, odanın proje bazlı çalışmalara ağırlık verdiğini Avrupa Birliği (AB), Zafer Kalkınma Ajansı ve diğer kuruluşların projelerini yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi.