Vali'den öğrencilere TEOG morali

Vali'den öğrencilere TEOG morali
Vali'den öğrencilere TEOG morali
- Uşak Valisi Seddar Yavuz, TEOG sınavına giren öğrencilerle bir araya gelerek moral verdi

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz Milli Eğitim Bakanlığınca ( MEB ) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu öncesi öğrencilere moral verdi.

23 Nisan Ortaokulu'nda sınava girecek kızı Elif Yavuz ile birlikte okul bahçesine gelen Yavuz, sınava görecek öğrenciler ve velileri ile bir süre sohbet etti.

Öğrencilerin sınav stresine kapılmamasını isteyen Yavuz, "Sizler  bu güne kadar öğrendiğiniz konulardan  sınav olacaksınız. Heyecanlanmamak sizi daha başarılı kılar. Bu nedenle rahat bir şekilde sınava girin. Elbet başarılı olmak istiyorsunuz ancak sınava giren herkesin başarılı olması mümkün değil. Bu nedenle istediğiniz meslekleri yapmak için her zaman gayret etmelisiniz" dedi. 

Yavuz, il genelinde 79 sınav merkezindeki 386 salonda toplam 4 bin 990 öğrencinin sınava girdiğini ve şu ana kadar her hangi bir olumsuzluk yaşanmadığını sözlerine ekledi. 

Bugün yapılan birinci oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi yazılıları gerçekleştirilecek. Her ders yazılısında, 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40'ar dakika süre verilecek. Dinlenme süresi ise 30'ar dakika olacak.