Yaşlı çift, "gönülden gönüle" projesiyle yenilenen evlerine kavuştu

Yaşlı çift, "gönülden gönüle" projesiyle yenilenen evlerine kavuştu
Yaşlı çift, "gönülden gönüle" projesiyle yenilenen evlerine kavuştu
UŞAK (AA) - Uşak'ta, yaşlı Ahmet- Ayşe Üstündağ çifti, valiliğin ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yürüttüğü "Gönülden Gönüle" projesiyle yenilenen...

UŞAK (AA) - Uşak'ta, yaşlı Ahmet- Ayşe Üstündağ çifti, valiliğin ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yürüttüğü "Gönülden Gönüle" projesiyle yenilenen evlerine kavuştu.

Misafir edildikleri Uşak Öğretmenevi'nden alınarak Güre köyündeki evlerine getirilen Ahmet (89) ve Ayşe Üstündağ (85) çiftine Uşak Valisi Seddar Yavuz eşlik etti. 

Yenilenen evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Üstündağ çifti vali Seddar Yavuz'a teşekkür ederek, "Bu kışta, kıyamette bize bu sıcak ev ortamını hazırladıkları için Allah onlardan razı olsun. Devletimiz var olsun" şeklinde duygularını dile getirdi.

Yaklaşık on aydır yürütülen projeyle 100 evin bakımı yapıldığını bildiren Uşak Valisi Seddar Yavuz ise "Samimiyet ve içtenlikle yürüttüğümüz proje ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Devletimizin imkanlarını onlar için seferber ediyoruz, gerektiğinde evlerini yeniliyor, gerektiğinde eşyalarını temin ediyoruz. Sağlık sorunlarını çözüyor, iş buluyor, dertlerine ortak oluyoruz. Güre'de yaşayan çiftimizin evini ziyaret etmiş ve evin fiziksel şartlarının düzenlenmesine karar vermiştik. İlk olarak çiftimizin sağlık sorunlarının çözümü için bir süre hastanede misafir etmiş daha sonra da evin yenile çalışması boyunca öğretmenevinde konuk ettik. Evi adeta yeniden yaptık, eşyaları yeniledik. 25 gün sonra yaşlı çiftimizi yeniden evlerine getirdik" diyerek Üstündağ çiftine mutluluklar diledi.


    ETİKETLER:

    Proje

    ,

    ,

    sıcak