YGS'ye doğru

YGS'ye doğru
YGS'ye doğru
- Uşak Valisi Yavuz, yarın yapılacak YGS sınavı için kentte, gerekli tüm önlemlerin alındığını bildirdi

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, yarın yapılacak YGS sınavı öncesi kentte tüm önlemlerin alındığını belirterek öğrencilere başarılar diledi. 

Yavuz, üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 'na (YGS)  il genelinde 32 okulda toplam 10 bin 298 öğrencinin gireceğini kaydetti.

Sınav öncesi tüm tedbirlerin alındığını, öğrencilerin sınav merkezine rahat ulaşmaları için toplu taşıma araçlarının erken saatlerden itibaren çalışacağını ifade eden Yavuz, şunları söyledi:

"Sınav öncesinde ve sınav sırasında gerekli tüm hazırlıklar yapılmış, bu süreçte alınacak tedbirler şimdiden planlanmıştır. Öğrencilerimizin motivasyonlarının bozulmaması, dikkatlerinin dağılmaması ve başarı için gerekli huzurlu ve sakin bir sınav ortamı için, sınavların yapılacağı okullarda ve çevresinde emniyet birimlerimiz, okul idarelerimiz, belediyemiz gerekli çalışmaları yapacaklardır. Öğrencilerimiz bugüne kadar yaptıkları hazırlıkların ve çalışmaların meyvesini toplamakla, inşallah, hem kendileri hem de ailelerini mutlu edecek bir sonuç elde ederler. Bu vesile ile öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, YGS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."