10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe, mesaj yayımladı

VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Özgökçe, mesajında, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştığını belirtti.

Demokrasinin, ahlakın  ve adil düzenin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organlarının, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumunda olduğunu kaydeden Özgökçe, mesajında şunlara yer verdi:

"Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleriyle topluma her daim ışık tutar.  Medya yaptığı yayınlarla bir şehrin ve ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel ve siyasal gelişiminde önemli bir güce ve paya sahiptir. Özellikle Van'da faaliyet gösteren yerel medyanın görüş, öneri ve eleştirileri, şehrimizin gelişimi açısından önemlidir. Yerel yönetimler olarak, doğru, tarafsız ve önyargısız haberleri çok önemsiyoruz. Bir şehrin vicdanı, gözü, kulağı ve dili olan yerel medyanın abone, reklam gibi ekonomik desteklerle daha da güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Dünyadaki gelişmelerden doğru ve zamanında bilgilendirilmeyen toplumların gelişmeleri de zayıf olur. Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveriyle bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan, tüm fedakar gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu zor görevi icra eden tüm gazetecilerimizin ailelerine de sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Medya

  ,

  Reklam

  ,

  Yayın

  ,

  Mekan

  ,

  zaman

  ,

  öneri