14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
VAN (AA) - Van Valisi İbrahim Taşyapan, "14 Mart Tıp Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Vali Taşyapan mesajında, kainatta en önemli varlığın...

VAN (AA) - Van Valisi İbrahim Taşyapan, "14 Mart Tıp Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Taşyapan mesajında, kainatta en önemli varlığın insan olduğunu kaydetti.

İnsanın en önemli ihtiyaçlarından birisi ise sağlığının koruması ve sağlığını kaybettiği zaman onu tekrar kazanması olduğunu kaydeden Taşyapan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu iki faaliyetin yapılabilmesi için sağlık çalışanlarının rolü hayatidir. Özellikle sağlığını kaybeden insanların bunu geri kazanma süreci olan tedavi aşamasında, ona güler yüzlü, çabuk, hoşgörülü hizmet edebilmek, gönlü insan sevgisi ile dolu olanların karıdır. Sağlık çalışanlarımız bu zor ve kutsal işi yapan ve başaran kişilerdir. Bunu başarırken çok büyük zorluklar yaşamakta olduklarını biliyorum. Ancak bir insanı hayata bağlamak, sağlığına kavuşturmak, onu tekrar hayata katmak hiç bir şeyle değişilmez. Başta hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutluyor, insana ve insanlığa hizmet yolunda kendilerine başarılar, özel hayatlarında sevdikleriyle beraber sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  zaman

  ,

  dolu

  ,

  hizmet