15 tatilde masal kitabı yazdı

15 tatilde masal kitabı yazdı
15 tatilde masal kitabı yazdı
VAN (AA) - Van'da yaşayan 7 yaşındaki Meryem Tekin, yarıyıl tatilinde yazdığı masal kitabıyla küçük yaşta yazarlığa ilk adımını attı.Halilağa...

VAN (AA) - Van'da yaşayan 7 yaşındaki Meryem Tekin, yarıyıl tatilinde yazdığı masal kitabıyla küçük yaşta yazarlığa ilk adımını attı.

Halilağa Mahallesi'nde ikamet eden Tekin ailesinin Fevzi Çakmak İlk ve Ortaokulu 3. sınıf öğrencisi Meryem Tekin'in, yarıyıl tatilinde okumaktan hoşlandığı masallardan etkilenerek, kendisi, ailesi ve arkadaşlarını konu alarak yazdığı 4 masal birleştirilerek kitaplaştırıldı.

Oyun ve eğlence dışındaki boş zamanlarında bol bol kitap okuduğunu anlatan Tekin, hayali olan yazarlığa ilk adımını bilgisayar ortamında yazdığı masalları birleştirerek attığını ifade etti.

Okuduğu kitapların özetini çıkarmayı çok sevdiğini söyleyen Tekin, annesinin kendi masallarını yazmasını istemesiyle ortaya kendisine ait masal kitabının çıktığını söyledi.

Tekin, "Bilgisayara masallarımı yazdım. Annem bu masalları kitap haline getirmek istedi. Ben eğlenip, oynayıp, derslerimi yapacağım. Ama yazdığım kitabımı da okumayı ihmal etmeyeceğim. İleride doktor yada yazar olmayı istiyorum. Kitabımda çocuklara, yalan söylememeyi, dürüst olmayı, iyi davranışlarda bulunmayı ve yoksul çocuklara sahip çıkmayı anlattım" diye konuştu.

Baba Yılmaz ile anne Yıldız Tekin de çocuklarının ortaya çıkardığı masal kitabı için pazar günü Van Ticaret ve Sanayi Odası'nda imza günü düzenleyeceklerini belirtti.

Tekin çifti, yazar olmayı hedefleyen kızlarıyla gurur duyduklarını ifade etti.