18 Mart Dünya Kadınlar Günü

18 Mart Dünya Kadınlar Günü
18 Mart Dünya Kadınlar Günü
VAN (AA) - Muradiye İlçe Müftülüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle konferans düzenledi.Muradiye Kazım...

VAN (AA) - Muradiye İlçe Müftülüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle konferans düzenledi.

Muradiye Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda düzenlenen konferansta konuşan İlçe Müftüsü Selim Duman, Kur'an-ın ana konusunun Allah ve insan olduğunu belirtti.

İnsanın yaratılanların en mükemmeli, üstünü ve yeryüzünün halifesi olduğunu aktaran Duman, "Yaratılış gayesi Allah'ı tanımak ve ona kulluk etmektir. Bu açıdan kadın ve erkek arasında hiçbir fark yoktur. Çünkü insan, kadın ve erkek cinsin ortak adıdır. Biyolojik farklılık insan olma açısından artı ve eksi bir değer ifade etmez. Bu farklılık, Yüce Rabbimizin üstün varlığın devamını sağlamaya yönelik takdiridir" ifadelerini kullandı.

"Sizin en hayırlınız hanımlarına karşı en iyi davranandır" sözünü hatırlatan Duman, Hz. Muhammed'in kadının önemini belirten sözlerinden ve davranışlarından örnekler vererek konuşmasına son verdi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  Anadolu

  ,

  8 Mart

  ,

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Konferans

  ,

  ilçe

  ,

  Karşı