23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
VAN (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Van'ın Erciş ilçesinde etkinliklerle kutlandı.Kaymakamlık önünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü...

VAN (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Van'ın Erciş ilçesinde etkinliklerle kutlandı.

Kaymakamlık önünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşma sonrası, öğrenciler şiirler okudu ve çeşitli gösteriler yaptı.

Düzenlenen kompozisyon, şiir ve öykü yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

Törenin ardından Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, koltuğunu bir süreliğine Tenzile Ana İlkokulu öğrencilerinden Zeynep Şen ve Polat Coşkun'a devretti.

Makama oturan öğrenciler, kaymakamlık ideallerini Kaymakam Yaşar ile paylaştı. Öğrencilerin ileride çok iyi makamlara gelmesini ümit ettiğini belirten Yaşar, öğrencilere hediyelerini vermesiyle ziyaret sonlandı.

Törene, İlçe Garnizon Komutan vekili Albay Erkan Kavak, Erciş Belediye Başkan Vekili Nejdet Kahraman, Cumhuriyet Başsavcı vekili Kasım Kılıç, kurum amirleri, sivil toplum kurtuluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaş katıldı.