3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
VAN (AA) - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, ilçede bulunan Bakım ve Rehabilitasyon ile Rehberlik Araştırma merkezleri tarafından program...

VAN (AA) - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, ilçede bulunan Bakım ve Rehabilitasyon ile Rehberlik Araştırma merkezleri tarafından program tertip edildi.

Latifiye Mahallesindeki, Erciş YBO Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Erciş Belediye Başkan Vekili Nejdet Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Talay, kurum amirleri, öğretmenler, engelli ve engelli yakınları katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kazım Karabekir İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencisi, Selma Yıldırım yaptı.

 Programda konuşan Erciş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Abdulhadi Kaya ise engellilerin sadece belirli günlerde değil her zaman hatırlanması ve toplumda hak ettiği değeri sürekli görmesi gerektiğini belirtti.

Program, öğrencilerinin hazırladığı etkinliklerin sunumu, ilçedeki okulları arasında düzenlenen "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin akabinde sona erdi.