"6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"

"6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"
"6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"
VAN (AA) - "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"ne katılan şairler, barış ve kardeşlik mesajı verdi.Festivale Manisa'nın Soma...

VAN (AA) - "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"ne katılan şairler, barış ve kardeşlik mesajı verdi.

Festivale Manisa'nın Soma ilçesinden katılan şairlerden Mehmet Metin Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Soma'nın, Erciş'in acı kardeşi olduğunu söyledi.

Erciş ile Soma'da yaşanan acıların benzer olduğunu ifade eden Baş, "Erciş ile olan acılarımız gerçekten birbirine çok benziyor. Burada birçok aile depremde yok oldu. Biz burada birçok duyguyu birlikte yaşadık. Birbirimizi teselli ederek yaşadık. Biz bundan sonra da kardeşliğimiz daha ileriye taşınsın istiyoruz. Soma ile Erciş arasında Kardeş Okul Projesi başlatacağız. Gelişimiz sadece burayla sınırlı kalmayacak" dedi.

Şairlerden Gülden Taş ise Doğu ve Güneydoğu'ya çok farklı düşüncelerle geldiklerini ve yöre insanının sıcaklığını görünce de o düşüncelerini unuttuklarını dile getirdi.

Herkesin bölgeye gelip yöre halkını görmesi ve tanıması gerektiğini anlatan Taş, " Türkiye 'nin farklı illerinden gelen şairler, barış ve kardeşliğe olan özlemlerini dile getirdi" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  Güneydoğu

  ,

  Erciş

  ,

  sanat

  ,

  Aile

  ,

  Okul

  ,

  kültür

  ,

  manisa