"6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"

"6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"
"6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali"
VAN (AA) - Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı, Doğa Gözcüleri Derneği, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası ile Erciş Ziraat Odasınca ortaklaşa düzenlenen "6....

VAN (AA) - Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı, Doğa Gözcüleri Derneği, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası ile Erciş Ziraat Odasınca ortaklaşa düzenlenen "6. Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali" sona erdi.

Festivalin kapanış programında, 21 ilden festivale katılan şairler şiir sunumu yaparken, mahalli sanatçılar da çeşitli yöresel türküleri seslendirdi.

Kapanış programında konuşan Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, festivallerin şehirlerin özelliklerini ön plana çıkarmak amacıyla düzenlendiğini söyledi.

İlçede düzenlenen festivalin Erciş'in tanıtımı için önemli olduğunu ifade eden Keskin, "Arkadaşlarımızla balıkların göçünü seyrederken 'Acaba biz bu milli güzelliğimize ne kadar sahip çıkabiliriz' diye düşündük ve bunu festivale dönüştürdük. Bu konuda üniversitemizin çalışmaları var. Erciş Belediyesi olarak balıklarımıza, akarsularımıza sahip çıkmamız için elimizde ne gerekiyorsa sizinle beraber yapacağız" dedi.

Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar ise festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Katılımcılara teşekkür belgesi verilmesinin ardından festival sona erdi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Ziraat

  ,

  Şiir

  ,

  doğa

  ,

  sanayi

  ,

  kültür

  ,

  yaşar