85 yaşındaki baba ile 46 yaşındaki annenin ikiz sevinci

85 yaşındaki baba ile 46 yaşındaki annenin ikiz sevinci
85 yaşındaki baba ile 46 yaşındaki annenin ikiz sevinci
- Van'ın Bahçesaray ilçesinde 13 çocuk babası 85 yaşındaki Abdullah Sevinç'in 46 yaşındaki eşinden ikizi dünyaya geldi - Sevinç, yirmi gün önce dünyaya gelen ikizlerinin, Allah'ın kendisine bir hediyesi olduğunu söyledi

VAN (AA) - Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Sevinç ikiz  erkek çocuk babası oldu.

Çiftçilik yaparak ailesinin geçimini sağlayan Abdullah Sevinç, ilk eşinin 15 yıl önce hayatını kaybetmesinin ardından 46 yaşındaki Mihrinaz Sevinç ile ikinci evliliğini yaptı.

İlk eşinden 10 çocuğu bulunan Sevinç'in, ikinci eşinden de üç çocuğu dünyaya geldi. Son 10 yılda çocukları olmayan Sevinç ailesi, bir yıl önce çocuk yapmaya karar verdi.

Eşinin 20 gün önce doğum yapmasıyla ikiz erkek babası olmanın mutluluğunu yaşayan Sevinç, çocuklarına "Hasan" ve "Hüseyin" isimlerini koydu. 

Yaşına rağmen eşini bir an olsun yalnız bırakmayan ve çocuklarına gözü gibi bakan Sevinç, bebeklere mamalarını da kendi elleriyle yediriyor.

Sevinç, ikizlerinin, Allah'ın kendisine bir hediyesi olduğunu vurgulayarak, maddi durumunun iyi olmadığını ve bebeklerin ihtiyaçlarını kısıtlı imkanlarla karşılamaya çalıştığını söyledi.

Bebeklerinin sağlıklı büyümesi için elinden gelen çabayı gösterdiğini, komşularının da kendilerine yardımda bulunduğunu anlatan Sevinç, "İkizler benim için sürpriz oldu. Sağ olsun komşularım bana yardımcı oluyor ancak yetmiyor. Eşimin de ayağında engeli var. Bu yüzden her işe koşturamıyor. Ben de elimden geldiğince kendisine yardımcı olmaya çalışıyorum. Çok şükür çocuklarım sağlıklı doğdu bu da bana yeter. Allah'a ne kadar şükretsem azdır" dedi. 


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Sürpriz

  ,

  bakan