AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması

AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
- Van Valisi Doğan, "haber" kategorisinde Ali Hasan'ın "Kardeşe elveda", "yaşam" kategorisinde ise Fırat Yurdakul'un "Ankara'da şimşekli gece" ile Mesut Varol'un "Hakkari'de kış" başlıklı fotoğraflarına oy verdi

VAN (AA) - Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı.

AA Başmuhabiri Levent Harman'ı makamında kabul eden Vali Doğan, AA'nın " haber " ve "yaşam" kategorilerinde yer alan fotoğrafların tümünü çok ilginç ve anlamlı bulduğunu söyledi.

İki kategoriye ayrılmasının önemlerini ayırmadığını, aksine hepsinin de yaşam olarak kaliteli fotoğraflar olduğunu belirten Doğan, "Anadolu Ajansı olarak ayırmamış olsaydınız, ben hangisinin yaşam, hangisinin haber olduğunu tahmin edemezdim" diye konuştu.

Türkiye ve yurt dışından çok güzel fotoğraflar olduğunu anlatan Doğan, Filistin'de çekilen "Kardeşe elveda" fotoğrafında, bir baba olarak o çocuğun ölen kardeşine karşı gösterdiği hassasiyetin kendisini derinden etkilediğini vurguladı.

Doğan, "O duygusallığı yakaladığı için arkadaşımızı tebrik ediyorum. Acı bir sahne ama arkadaşımız o acı sahneyi çok iyi yakalamış ve bize orada yaşanan acıyı, ıstırabı aynen yansıtmış. Bu anlamda kendisini tebrik ediyorum" diye konuştu. 

Vali Doğan, "haber" kategorisinde Ali Hasan'ın "Kardeşe elveda", "yaşam" kategorisinde ise Fırat Yurdakul'un " Ankara 'da şimşekli gece " ile Mesut Varol'un "Hakkari'de kış" fotoğraflarına oy verdi.