Adliye personelinden kan bağışı

Adliye personelinden kan bağışı
Adliye personelinden kan bağışı
- Van Adalet Sarayı'nda görevli hakim, savcı, memur ve avukatlar Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundu

VAN (AA) - Adalet Büro-Sen Van Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanyaya katılan Van Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdoğan Bayrakdar ile Van Barosu Başkanı Murat Timur, Adalet Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsa Hasar, cumhuriyet savcıları, hakimler, adliye personeli ve avukatlar, adliye bahçesine park eden Türk Kızılayı'na ait kan alma aracı önünde sıraya girdi.

Başsavcı vekili Bayrakdar, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanyaya destek vermekten memnuniyet duyduğunu belirterek, kan vermenin ve hayat kurtarmanın önemli bir görev olduğunu söyledi.

Kan bağışında bulunanların hayırlı bir yaptığını vurgulayan Bayrakdar, şöyle konuştu:

"Hepimizin bir yakınının, bir zaman kana ihtiyacı olmuştur. Kan da çok zor bulunan bir madde ve  Türkiye 'de bağış olarak yeteri kadar yapılmadığı kanaatindeyim. İnşallah vermiş olduğumuz bu kanlar ihtiyacı olan kimselere gider, onların sağlıklarına kavuşmasını sağlar. Herkesin bu kampanyaya katılmasını istiyoruz. İnşallah gerek kalmaz ama bir gün hepimiz buna muhtaç olmaktan korkuyoruz. Kampanyaya katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum."

Van Baro Başkanı Murat Timur da Türkiye'de özellikle hastalık ve kaza durumunda insanların kana ihtiyaç duyduğuna dikkati çekerek, toplumda kan bağışı konusunda farkındalık oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Adalet Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasar ise bu yıl ikincisini düzenledikleri kampanyaya katılan adliye personeline teşekkür ederek, geçen yıl başından geçen bir olay sonrası ilkini başlattıkları kan bağışı kampanyasında hedeflerinin 100 ünite kan toplamak olduğunu kaydetti.

Kampanyayla yaralı ve hastaların kan ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçladıklarını anlatan Hasar, "Adalet Büro-Sen Van Şubesi olarak geçen yıl başlattığımız kampanyaya bu yıl da devam ettik. Bu yıl Van Barosu'na üye avukatlar da destek verdi. Kan, insan dışında üretilmesi mümkün olmayan bir maddedir. Onun için kan veren arkadaşlarımıza, baro başkanımıza, başsavcı vekilimize teşekkür ediyorum" dedi.