AGD'den kitap okuma etkinliği

AGD'den kitap okuma etkinliği
AGD'den kitap okuma etkinliği
- Van'da AGD tarafından 40 dakikalık kitap okuma etkinliği düzenledi

VAN (AA) - Van'da özel bir alışveriş merkezinde  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 'Zamansız ve Mekansız Okumalar' 40 dakikalık  kitap okuma etkinliği düzenledi.

AGD Van Şubesi Ortaokullar Komisyonu Başkanı, Hayrullah Kuşman, çocuklara her ortamda okuma alışkanlığını kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Etkinliğe katılanlarla 40 dakika boyunca kitap okuduklarını ifade eden Kuşman, Şöyle devam etti:

"Kendine, topluma, çevreye ve Rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan gençlerimize okuma alışkanlığı aşılıyoruz. Tarihini bilen, yaşadığı zamanın künhüne varan ve gelecek tasavvuru yapabilen, yeryüzünde kalmak üzere değil beklemek üzere bulunduğunu hisseden tüm gençlerin kitap okumalarını öneriyoruz. Can taşıyan bütün varlıklara karşı merhamet hissiyle eşyaya karşı estetik kaygısıyla çevreye karşı koruma duygusuyla yaklaşabilen, yıldızları, ayı, güneşi, dağları, ovaları, denizleri, nehirleri, toplumu, şehirleri, insanı, kitabı künhüne vararak okuyabilen, en küçüğünden en büyüğüne yaptığı her iyi işi en güzel şekilde neticelendirmek üzere ciddiye alan herkes kitap okusun. Büyük ideallerin peşinde koşarken ayrıntılara takılıp kalmayan ve ayrıntıları ıskalayıp da estetikten, zarafetten, saygıdan yoksun tutumlar sergilemeyen, görünüşte bir iyiliğin kalpte alemler Rabbinin hoşnutluğunu kazanmaya yönelik olmadığında gösterişten öteye bir anlam ifade etmediğini idrak edenlerin kitap okuması gerekiyor. Yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece alemlerin Rabbinin hoşnutluğunu arayan bir genç yetiştirmektir. Zamansız ve Mekansız Okumaların gayesi budur."

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, yaklaşık 45 dakika sürdü.