AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Van'da:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Van'da:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Van'da:
- "Biz 12 yıllık sürede ekonomik ve siyasi istikrarla birlikte demokratik istikrarı yaşatmayı istediğimiz sürede, Gezi olayları, 17-25 Aralık gelişmeleri ve 6-7 Ekim olayları gibi engellerle karşılaştık ama milletimiz buna 'dur' dedi ve bizi tek başarımıza iktidar yaptı"

VAN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Biz 12 yıllık sürede ekonomik ve  siyasi istikrarla birlikte demokratik istikrarı yaşatmayı istediğimiz sürede, Gezi olayları, 17-25 Aralık gelişmeleri ve 6-7 Ekim olayları gibi engellerle karşılaştık ama milletimiz buna 'dur' dedi ve bizi tek başarımıza iktidar yaptı" dedi.

Gürpınar ilçesindeki temaslarının ardından beraberindeki milletvekilleri ve partililerle Van Valisi Aydın Nezih Doğan'ı makamında ziyaret eden Çalık, Van depreminde büyük acıların yaşandığını, hükümet olarak yaraların en kısa zamanda sarılması için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Çalık, depremden hemen sonra Van'da olduklarını ve her yerden insanların yardım için kente geldiğini belirtti.

Vali Doğan ile bir süre basına kapalı görüşen ÇAlık, ardından kentteki sivil toplum örgütü ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. 

Kent merkezindeki bir otelde gerçekleştirilen toplantı öncesinde açıklama yapan Çalık, 2013 yılında Türkiye 'de dünyanın yakından ilgilendiği gelişmelerin yaşandığını vurgulayarak, "Marmaray projesi, üçüncü havalimanı gibi hayati projeler bu dönemlerde hayata geçirildi. Aynı zamanda 60 yıl boyunca IMF'den borç alan ülkemiz, borcunun tamamını kapatarak borç verecek duruma geldi. 2013 yılında yaşanan bu gelişmeler ve Türkiye'nin her alanda yükselmesi bazı kesimleri rahatsız etti" diye konuştu. 

Çalık, yeni Türkiye'yi inşa ederken, vesayetlerden arındırırken ve herkesin istediği gibi konuştuğu, giyindiği bir ülke haline gelirken, insan hak ve özgürlüklerinin hak ettiği yerde olması için çaba gösterirken, 2014 yılında Gezi olayları, ardından 17-25 Aralık süreçleri ve son olarak da 6-7 Ekim olaylarını yaşadıklarını belirtti.

Çalık, şöyle devam etti:

"Biz AK Parti iktidarına geldiğimiz günden itibaren milletin sesinden kulağımızı çekmeyeceğiz dedik. Bu bize yüzde 50 başarı getirdi. Biz 12 yıllık sürede ekonomik ve siyasi istikrarla birlikte demokratik istikrarı yaşatmayı istediğimiz sürede, Gezi olayları, 17-25 Aralık gelişmeleri ve 6-7 Ekim olayları gibi engellerle karşılaştık ama milletimiz buna 'dur' dedi ve bizi tek başarımıza iktidar yaptı. Milletin sesinden kulağımızı çekmeyeceğiz dedik ve bugün milleti temsil eden, devletle millet arasında köprü olan derneklerimizle STK'larımızla muhtarlarımızla ve odalarımızla bir araya gelmek istedik. Sivil iradeyi, siyasi iradeyle buluşturmak istiyoruz. Yeni Türkiye'de siz öncelikle kendinizi nerede görüyorsunuz, 2023 vizyonu çerçevesinde bağlı bulunduğunuz kurumu nerede görmek istiyorsunuz, bunu öğrenmek istiyoruz. Ayrıca Van ile ilgili düşünceleriniz, Van'ı nerede görmek istediğinizi, 2023 hedeflerinizi bilmek amacındayız. Biz yeni Türkiye'yi inşa ederken sizin düşüncelerinize, önerilerinize ve eleştirilerinize ihtiyacımız var. Burada konuşulan her şeyin genel merkezimizde genel başkanımıza iletileceğini bilmenizi isterim."

Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.