AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanlığına Yay, atandı

VAN (AA) - AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanlığına Selçuk Yay getirildi.Yay, yaptığı açıklamada, AK Parti ile siyasetin yönünün ve tarzının...

VAN (AA) - AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanlığına Selçuk Yay getirildi.

Yay, yaptığı açıklamada, AK Parti ile siyasetin yönünün ve tarzının değişmesiyle, gençlik siyasetinin de değiştiğini söyledi.

AK Parti çatısı altında gençlere üst düzeyde değer verilerek, kollektif olarak siyasi kadrolara iradeleriyle katılmalarının önünün açıldığını belirten Yay, şöyle konuştu:

"Değişen siyaset tarzı neticesinde öz güveni gelişmiş, karar alabilen ve aldığı kararları uygulayabilen bir gençlik teşekkül etti. Böylece gençlik siyasetinde gönüllü yer alan gençler, siyaset ilişkilerinden başka sosyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarını da gidermek için kendi tarzını daha da belirgin hale getirme mücadelesini vermiştir. Bu gelişimin kuluçka merkezi olan AK Parti Gençlik Kolları, bu doğrultuda yetiştirdiği gençleri ülkemizin her alanında büyük Türkiye yolunda işlevsel hale getirmeye dönük yeni bir gençlik siyasetini de üstlenmiş olacaktır."