AK Partili meclis üyeleriyle istişare toplantısı

AK Partili meclis üyeleriyle istişare toplantısı
AK Partili meclis üyeleriyle istişare toplantısı
VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grubu...

VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grubu üyeleriyle istişare toplantısı yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ve 2015 yılı bütçesinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Bilici, amaçlarının hizmet olduğunu bildirerek, vatandaşa sunulan hizmet kalitesinin artırılması, daha hızlı ve etkin bir belediyecilik anlayışının hedeflendiğini söyledi.

Yapılan düzenlemeyle genel bütçeden büyükşehirlere gönderilen payların artırılarak daha fazla yatırımın yapılmasının amaçlandığını vurgulayan Bilici, vatandaşların büyük umutlar bağladığı büyükşehir düzenlemesiyle Van'da yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen ciddi projelerin hayata geçirilemediğini belirtti.

Van'da milletin menfaatine olan projelere açık yüreklilikle destek vermeye ve katkı sunmaya hazır olduklarını vurgulayan Bilici, toplantıda depremden sonra taşınan veya yer değiştiren kamu kuruluşlarına ait arazilerin halkın kullanabileceği şekilde yeşil alanlara ve parklara dönüştürülmesi yönünde görüş birliğine varıldığını kaydetti.

Van Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 mali yılı bütçesinin 525 milyon lira olarak gerçekleştiğini ifade eden Bilici, Kalecik bölgesinde TOKİ tarafından yaptırılan 2 bin 456 konutun su sorunu olduğunu, kalıcı çözümün bulunması amacıyla proje hazırlandığını açıkladı.