Alman heyetten Başkan Kaya'ya ziyaret

Alman heyetten Başkan Kaya'ya ziyaret
Alman heyetten Başkan Kaya'ya ziyaret
VAN (AA) - Merkezi Almanya'da bulunan "Nükleer Savaşa karşı Uluslararası Fizikçiler ve Doktorlar" oluşumundan 10 kişilik heyet, Van Büyükşehir...

VAN (AA) - Merkezi Almanya 'da bulunan "Nükleer Savaşa karşı Uluslararası Fizikçiler ve Doktorlar" oluşumundan 10 kişilik heyet, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya'yı makamında ziyaret etti. 

Dünya genelinde nükleer ve kimyasal silahlara karşı çeşitli gezintiler yapan oluşum üyelerini makamında kabul eden Kaya, kentte yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Nükleer ve kimyasal silahlara karşı dünyanın çeşitli bölgelerinde inceleme yaptıklarını Türkiye 'de de bölgeyi kapsayan geziler düzenlediklerini belirten heyet üyeleri, 2011 yılında meydana gelen depremden sonra kentte yaşanan sorunları ve deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Van'a geldiklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaya ise kentin depremin izlerini yavaş yavaş sildiğini, bunun için her kurumun kendi çapında çalışmalar yaptığını belirterek, deprem sonrası göç eden halkın yüzde 90'ının kentte geri dönüş yaptığını ifade etti.