"AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri" Van'da

"AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri" Van'da
"AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri" Van'da
VAN (AA) - AnadoluJet'in, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği özel tarih projesinde, tarihçi ve yazar Talha Uğurluel,...

VAN (AA) - AnadoluJet'in, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği özel tarih projesinde, tarihçi ve yazar Talha Uğurluel, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencilerine ve davetlilere Çanakkale Zaferi konusunda bilgiler verdi.

AnadoluJet'in Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı dolayısıyla Çanakkale 2015-100. Yıl Koordinasyon Merkezi ile hazırladığı "AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri" programının Van bölümü, YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç  Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Halkın ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşilerde, Çanakkale Savaşı'nın bilinmeyen detayları anlatıldı. Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel'in anlatımıyla Çanakkale Savaşı'nın hikayelerinin de yer aldığı etkinlikte, konuklar Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

Etkinliğin üniversite öğrencilerine yönelik oturumunda yapılan çekilişle beş öğrenci, AnadoluJet'ten uçak bileti kazandı.

Toplumun tarihsel ve kültürel gerçeklere duyarlılığını arttırmayı amaçlayan program kapsamında  bugüne kadar 15 ilde 14 bini aşkın kişinin katıldığı toplantılar düzenlendi.