Anaokulu öğrencilerinden hastaneye ziyaret

Anaokulu öğrencilerinden hastaneye ziyaret
Anaokulu öğrencilerinden hastaneye ziyaret
VAN (AA) - Başkale ilçesindeki anaokulu öğrencileri, Başkale Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Dane eşliğinde,...

VAN (AA) - Başkale ilçesindeki anaokulu öğrencileri, Başkale Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Dane eşliğinde, hastanenin diş, beslenme ve diyet , çocuk hastalıkları ile fizik tedavi servislerini gezen öğrenciler, doktorlara bazı konularda soru sordu.

Öğrencilerin soruları yanıtlayan Dane, hasta olmamaları için dikkat etmeleri gereken konularda öğrencileri bilgilendirdi.

El yıkama, diş fırçalama, tuvalet temizliği, el ve tırnak bakımı, saç bakımı ve mendil kullanımının da hastalıklara karşı koruyucu önlem olduğunu ifade eden Dane, çocukları iyi öğrenebilmeleri, derslerinde başarılı olmaları ve vücut direncinin yüksek olması için düzenli uyumaları konusunda uyardı.

Çocuklara çikolata ikram eden Dane, çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu bildirerek, "Çocuklarımızın sağlıklı ve bilinçli bir nesil olarak yetişmesi için tüm gücümüzle çalışıyor ve onlara destek veriyoruz. Öğrencilerini bilinçlendirmek adına bu organizasyonu düzenleyen anaokul öğretmeni Özlem Yüce ve okulun idarecilerine teşekkür ediyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Diyet

  ,

  Çocuk

  ,

  Beslenme

  ,

  Karşı