Anneler Günü'ne doğru

Anneler Günü'ne doğru
Anneler Günü'ne doğru
VAN (AA) - AK Parti Van milletvekili adayı Faruk Alpaslan, 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.Hz. Muhammed'in "Cennet,...

VAN (AA) - AK Parti Van milletvekili adayı Faruk Alpaslan, 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Hz. Muhammed'in "Cennet, anaların ayakları altındadır" diyerek annelerin önemine ve gönül rızalarına dikkat çektiğini belirten Alpaslan, toplumu ruhu ile yaşatan, yüreğiyle ısıtan, şefkatiyle kuşatan annelerin başımızın tacı olduğunu, bir insanın cennete girmesi için anne ve babasının rızasını alması gerektiğini kaydetti.

Alpaslan, mesajında şunlara yer verdi:

"Peygamberimiz, toplumun yapı taşı olan ailede, huzuru sağlam temeller üzerine oturtarak, huzurlu bir toplum oluşturmak istemiş. Huzursuzluğun tırmandığı, kan ve gözyaşının sel olduğu dünyada, halkımızın yaralarını sarmak, kardeşlik hukukunu pekiştirmek ve toplumsal huzurumuzu kalıcı bir şekilde tesis etmek için annelerimize ve onların şefkatine her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. Batıdan yansıdığı gibi yılda bir gün anneleri hatırlamak, sonra unutmanın bizim kültürümüzde yeri yoktur. Bizleri dünyaya getiren, besleyip büyüten, ruhu ve yüreği ile yaşatan annelerimiz, aslında toplumu yaşatıp, yarınlara hazırlıyor. Bizim için çok değerli olan, cennete girmemiz dahi rızalarına bağlı olan anne ve babalarımızı, senede bir gün yerine her an hatırlayarak, yaşıyorlarsa onlara hizmet edip, gönüllerini alarak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini sağlayarak, dünyalarını ve dünyamızı cennete çevirmemiz gerekiyor. Ölmüşler ise onlar adına hayır hasenatta bulunarak ahiret hayatında da yanlarında olmamız evlatlık görevimizdir. Bu vesile ile tüm annelerimizin anneler gününü kutlar, yaşayan annelerimize hayırlı huzurlu, sağlıklı uzun ömürler dilerim. Vefat eden annelerimize de Rabbim merhametiyle muamele etsin, makamları ve mekanları cennet olsun."