Anneler Günü'ne doğru

Anneler Günü'ne doğru
Anneler Günü'ne doğru
VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.Özgökçe, mesajında, muhabbetin, şefkatin,...

VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Özgökçe, mesajında, muhabbetin, şefkatin, sevginin ve sadakatin yeryüzündeki timsalleri olan annelerin dünyevi hiç bir karşılık beklemeksizin dokuz ay karnında taşıdığı yavrularını, binbir sancıyla doğurduklarını, göz bebekleri gibi bakarak, gece gündüz demeden binbir sıkıntıyla yetiştirdikleri evlatların mutluluklarını, mürüvvetlerini görmelerinin onlara dünyalara bedel olduğunu belirtti.

Huzur ve bereket bulmak isteyenlerin, annelerine karşı sevgi ve saygıda asla kusurda bulunmamaları gerektiğini kaydederek Özgökçe, mesajında şunlara yer verdi:

"Yaşıyorsa şayet hemen annenizin elini öpmek ve duasını almanın tam zamanıdır. Hadisi şerifte olduğu gibi 'cennet annelerin ayakları altındadır'. Bizler hem dünyamızı hem de ahiretimizi mamur etmek istiyorsak, annelerimize hakkettikleri değeri verip ve her günü Anneler Günü bilip ona göre davranmalıyız. Asla onlara 'öf' bile dememeliyiz. Anneler aynı zamanda sağlıklı ve uzun süren ailelerin oluşumunun da teminatı olması sebebiyle toplum sağlığı ve saadeti üzerinde derin hakları var ve anneler huzurlu toplumların baş mimarlarıdır. Evet dünyada en yüksek hakikat, peder ve validelerin evlatlarına karşı şefkatleridir. Ve en ali  hukuk dahi, onların o şefkatlerine mukabil hürmet haklarıdır. Varlık sebebimiz olan dünyanın tüm güzelliklerine layık olan tüm annelerin Anneler Günü'nü tüm ruhu canımızla tebrik eder, sağlık, afiyet ve evlatlarıyla her iki cihanda mutluluklar dilerim."