Avrupa 3'üncüsü milli boksöre coşkulu karşılama

Avrupa 3'üncüsü milli boksöre coşkulu karşılama
Avrupa 3'üncüsü milli boksöre coşkulu karşılama
- Yıldız Erkekler Avrupa Boks şampiyonasında bronz madalya kazanan Azad Demirhan, memleketi Van'da çiçeklerle karşılandı

VAN (AA) - Ukrayna'da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda üçüncü olan milli sporcu Azad Demirhan, memleketi Van'da çiçeklerle karşılandı.

Lviv kentinde gerçekleştirilen şampiyonada bronz madalya kazanan Demirhan, Van'a geldi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ömer Ürek, antrenör Ayhan Öz ve takım arkadaşları tarafından Ferit Melen Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan Demirhan yaptığı açıklamada, Moldovyalı, Gürcistanlı ve Belaruslu rakiplerini yendikten sonra 4'üncü maçta Ukraynalı sporcuyla karşılaştığını anlatarak, "Ev sahibine maçı vermelerine rağmen iyi geçmişti benim için. Hocalarım sayesinde buralara kadar gelebildim. Allah onlardan razı olsun. Şimdi de dünya şampiyonasına hazırlanacağım. Allah'ın izniyle iyi bir dönem geçirip, şampiyonada bir madalya kazanacağıma inanıyorum" diye konuştu.

Baba Husret Demirhan, oğlunun daha önce de benzer başarılarla ailesini mutlu ettiğini, Avrupa üçüncülüğü dolayısıyla mutluluk duyduğunu belirtti. 

Azad'ın üstün bir oyun ortaya koymasına rağmen hakemlerin yarı finali ev sahibi sporcuya verdiğini ileri süren antrenör Ayhan Öz ise sporcusunun geçtiğimiz yıl Avrupa ikincisi olduğunu anımsattı.

Kasım ayında dünya şampiyonası olduğunu anımsatan Öz, "Azad'ın iyi bir dönem geçirerek, şampiyonada birincilik kürsüsüne çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yetkililerden sporcumuza maddi ve manevi katkı sunmasını istiyoruz. Böylece başarının daha kolay gelebileceğini ifade etmek istiyorum. Sayın valimizin, siyasilerin, il müdürümüzün de sahip çıkması lazım. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

Boynuna taktığı madalya ve takım arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Demirhan, evine gitmek üzere alandan ayrıldı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  spor

  ,

  Oyun

  ,

  Avrupa

  ,

  madalya

  ,

  Havalimanı

  ,

  Ukrayna