Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası

Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası
Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası
VAN (AA) - Antalya'nın Kemer ilçesindeki Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda ikinci olan Ercişli sporcu Mehmet Erk, Bulgaristan'da yapılacak Avrupa...

VAN (AA) - Antalya 'nın Kemer ilçesindeki  Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda ikinci olan Ercişli sporcu Mehmet Erk, Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda ülkeyi temsil etmeye hak kazandı.

Erk, Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü ve Erciş Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Arkın Arslan ve diğer sporcularla, İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sporcuları tebrik eden Yaşar, başarılı sonuçların alınmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Gençlerin kendilerini yetiştirmeleri ve ilçeyi en güzel şekilde temsil etmelerinden gurur duyduklarını bildiren Yaşar, şöyle konuştu:

"Gençlerimizi sağlıksız ve kötü ortamlarda görmek istemiyoruz. Bu nedenle elimizden gelen desteği fazlasıyla vereceğiz. Hayata geçireceğimiz projelerle, gençlerimizin başarılı olmasına çalışacağız. İlçemizi başarılı ve güzel şekilde temsil eden sporcularımızı kutluyorum. Şimdi hedef daha büyük. Sporcumuz, Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. Sporcumuza bu büyük organizasyonda şimdiden başarılar diliyorum. Sporcumuzun ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine canı gönülden inanıyorum."

Desteklerinden dolayı Yaşar'a teşekkür eden Arslan da Erk'in, Bulgaristan'da 1-7 Haziran tarihlerinde yapılacak Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceğini vurguladı.