Başarılı öğrencilerin havuz keyfi

Başarılı öğrencilerin havuz keyfi
Başarılı öğrencilerin havuz keyfi
VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, ilçede başarılı olan öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz havuz imkanı sunuyor.Belirlenen saatlerde evlerinden...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, ilçede başarılı olan öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz havuz imkanı sunuyor.

Belirlenen saatlerde evlerinden alınarak uzman eğitmenler gözetiminde havuzda yüzerek, su kaydıraklarından kayan öğrenciler, gönüllerince eğleniyor. Öğrenciler, sürenin daha sonra belediye araçlarıyla evlerine bırakılıyor.

Hayatlarında ilk kez havuzda yüzdüklerini belirten öğrenciler, sunulan imkandan dolayı Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye teşekkür etti. 

Başkan Özgökçe, yüzme sporunun insan vücudundaki tüm kasları çalıştırdığını anımsatarak, herkesin yüzmeyi öğrenmesi gerektiğini ifade etti. Özgökçe, kas gelişimi için tavsiye edilen yüzmenin, başta omurga problemleri ve kas ağrıları olmak üzere birçok şikayeti azalttığını vurguladı.

Sosyal belediyecilik anlayışını her alanda uyguladıklarını belirten Özgökçe, şunları kaydetti:

"Van'da oturmasına rağmen bugüne kadar Van'ın tarihi ve turistik yerlerini gerek maddi imkanlar, gerekse değişik nedenlerden dolayı görme şansı bulamayan yüzlerce çocuğumuzu evlerinden alıyoruz. Rehberler eşliğinde gün boyunca Van Kalesi, Hoşap Kalesi, Muradiye Şelalesi, Bendimahi Çayı, Akdamar Adası, Çarpanak Adası, üniversite, Kedievi ve Feribot İskelesi'ne götürülen çocuklara, bu mekanları tanıma fırsatı sunuyoruz."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  sosyal

  ,

  Feribot