Başarılı sporcudan İnanç'a ziyaret

Başarılı sporcudan İnanç'a ziyaret
Başarılı sporcudan İnanç'a ziyaret
VAN (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Federasyon Deneme Yarışmaları'nda Türkiye ikincisi olan Davut...

VAN (AA) -  Türkiye  Atletizm Federasyonu'nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Federasyon Deneme Yarışmaları'nda Türkiye ikincisi olan Davut Karabulak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç'ı ziyaret etti.

İstanbul  Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda yapılan Federasyon Deneme Yarışmaları'na katılan Karabulak, 3 bin metre  genç erkekler kategorisinde ikinci oldu.

Gümüş madalyanın sahibi olan Karabulak, antrenörü Nurettin Bilir ve Atletizm İl Temsilcisi Enver Acar ile İnanç'ı makamında ziyaret etti.

Genç erkekler kategorisinde ikincisi olduklarını ve elde edilen dereceyle Karabulak'ın 2020 olimpiyat kadrosuna davet edildiğini ifade eden antrenör Bilir, kendilerine verdiği destekten dolayı İnanç'a teşekkür etti.

İnanç ise sporcunun il adına kazandığı Türkiye ikinciliğinin çok önemli olduğunu söyledi.

İnanç, "İlimiz adına yarışmalara katılan bütün sporcular Van için oldukça değerli ve önemlidir. Sporcularımızdan böyle güzel başarıların kazanıldığı haberlerini almak bizleri çok gururlandırıyor. Çok istekli ve gayretli olan sporcumuz Karabulak, bu yarıştan da başarı ile döndü. Kendisini ve bu başarıda emeği olan antrenörü Bilir'i kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  spor

  ,

  genç

  ,

  gümüş

  ,

  İnanç

  ,

  deneme