Başarılı sporcular ödüllendirildi

Başarılı sporcular ödüllendirildi
Başarılı sporcular ödüllendirildi
VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Okul Sporları Müsabakaları'nda Türkiye Şampiyonası'na katılan ve dereceye giren sporcuları...

VAN (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Okul Sporları Müsabakaları'nda Türkiye Şampiyonası'na katılan ve dereceye giren sporcuları ödüllendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde düzenlenen Okul Sporları Müsabakalarında atletizm, voleybol, dart ve judo dallarında üst turlara çıkan, Türkiye Şampiyonalarında dereceye giren Vanlı sporcular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Ferdi Sporlar Merkezinde gerçekleştirilen ödül törende sporculara spor malzemeleri, öğretmenlere ise katılım belgesi veren İl Müdürü Nevzat İnanç, Türkiye Şampiyonası müsabakalarına yükselen ve farklı derecelerle ili en iyi şekilde temsil eden sporcu ve öğretmenleri tebrik etti.

Sporcularla gurur duyduğunu ifade eden İnanç, "Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler Ortaokulu sporcularımız Aksaray'da yapılan Okul Sporları Voleybol Türkiye Şampiyonasında Türkiye birincisi, Özel Eğitim Meslek Lisesi sporcularımız Kayseri'de Okul Sporları Voleybol Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Sempaş Ortaokulu sporcularımız Erzurum'da yapılan Okul Sporları Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Fevzi Çakmak Ortaokulu sporcularımız ise Aydın 'da yapılan Okul Sporları Judo Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncülüğü elde ettiler. Böyle başarılı sonuçlar ile bizleri sevindiren sporcularımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor kendilerine bundan sonra katılacakları müsabakalarda başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Törene, şube müdürü Yalçın Özdemir, beden eğitimi öğretmenleri, sporcu ve antrenörleri katıldı.