Başkale Belediyesi, kreş projesini tamamladı

Başkale Belediyesi, kreş projesini tamamladı
Başkale Belediyesi, kreş projesini tamamladı
VAN (AA) - Başkale Belediyesi, 2016 yılı faaliyetlerinde yer alan "Eğitim Destek Evi ve Kreş" projesini tamamladı.Belediyeden yapılan açıklamada,...

VAN (AA) - Başkale Belediyesi, 2016 yılı faaliyetlerinde yer alan "Eğitim Destek Evi ve Kreş" projesini tamamladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, ocak ayında ihalesi, nisanda da yapımı başlayacak projenin, bin 606 metrekare alanda uygulanacağı belirtildi.

5 katlı binanın 3 katının Eğitim Destek Evin'e, bir katının ise kreşe ayrılacağı bildirilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Kreş katında, eğitim ve oyun odası, uyku odası, yemekhane, yönetim odaları bulunmaktadır. Kreşte rehberlik hizmetleri de verilmektedir. Kreş için ayrıca yapının bahçesinde çocuklara özel oyun alanları yaratılarak, kum havuzu ve oyun grupları da bırakılmıştır. Eğitim Destek Evi katlarında ise her biri 30 kişilik 6 derslik, kütüphane, etüt salonu, arşiv odası, bilgisayar odası, rehberlik, soru çözüm odası, toplantı odası, kantin ve yönetim odaları bulunmakta."

Eğitim Destek Evi'nde aynı anda 180 öğrenciye eğitim verme imkanı sağlanacağına yer verilen açıklamada, engelliler için de yapının uygun şekilde dizayn edileceği kaydedildi.