Başkale Belediyesi'ne yeni toplu taşıma araçları alındı

Başkale Belediyesi'ne yeni toplu taşıma araçları alındı
Başkale Belediyesi'ne yeni toplu taşıma araçları alındı
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi'nce, Başkale Belediyesine alınan toplu taşıma araçları hizmete başladı.Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Aynur...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi'nce, Başkale Belediyesine alınan toplu taşıma araçları hizmete başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Aynur Tarhan, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınları talebi üzerine alınan mor renkli otobüslerin hizmet vermeye başladığını söyledi.

Otobüslerde engelli rampası, sesli ve yazılı durak isimleri ile akıllı biletin kullanılacağı dijital ekranların bulunduğunu ifade eden Tarhan, şöyle konuştu:

"Bu otobüsler sabah 06.30'dan akşam 21.00'a kadar hizmet verecek. İlçemizde ulaşımın daha rahat sağlanması için yeni alınan otobüsler hizmete girdi. Büyükşehir belediyemiz tüm merkez ilçelerinde bu hizmeti sağladı. Başkale halkı 5 yıl hak ettiği ve layık olduğu daha da güzel hizmetler görecek. Çünkü söz verdiğimiz gibi halka hizmette dürüst, şeffaf ve halkçı belediyeciliği hayata geçireceğiz. Ayrıca kent merkezi ve ilçelerimizde kadın rengini, fikri ve kazanımlarını toplumla bütünleştirme adına, mor renk bunun en iyi örneği olacaktır. Yeni toplu taşıma araçları halkımıza hayırlı olsun."