Başkale Devlet Hastanesi'nin evde sağlık hizmetleri

Başkale Devlet Hastanesi'nin evde sağlık hizmetleri
Başkale Devlet Hastanesi'nin evde sağlık hizmetleri
VAN (AA) - Başkale Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastaların taburcu olduktan sonra tedavilerini takip etmek amacıyla kurulan evde sağlık hizmeti...

VAN (AA) - Başkale Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastaların taburcu olduktan sonra tedavilerini takip etmek amacıyla kurulan evde sağlık hizmeti ekipleri, hasta ziyaretlerine devam ediyor.

Başkale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Onur Duran, yaptığı açıklamada, hastanede tedavi gören hastaların taburcu olduktan sonra tedavilerini takip etmeye devam ettiklerini söyledi.

Evde sağlık hizmeti ekiplerinin sık sık hasta ziyaretleri gerçekleştirdiğini ifade eden Duran, şöyle konuştu:

"Evde sağlık birimi, daha önce uzman doktor tarafından konulmuş tanı ve tedaviye uygun hizmet verir. Kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının, ilçe sınırları içinde olmak kaydıyla ikamet ettiği adrese, evde sağlık ekibi giderek hastanın genel kontrolünü yapar. Daha sonra hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenir."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Doktor

  ,

  ilçe

  ,

  hizmet

  ,

  kayıt