Başkale Kaymakamlığı, 36 aileyi ev sahibi yapacak

Başkale Kaymakamlığı, 36 aileyi ev sahibi yapacak
Başkale Kaymakamlığı, 36 aileyi ev sahibi yapacak
VAN (AA) - Başkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ilçede yürütülen çalışmalarla yardıma muhtaç olduğu belirlenen 36...

VAN (AA) - Başkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ilçede yürütülen çalışmalarla yardıma muhtaç olduğu belirlenen 36 aileyi ev sahibi yapacak.

İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse'nin talimatıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından tespit edilen evsiz, dul, engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç aileler için yaptırılan 36, 62 metrekarelik evin inşaatında sona gelindi. 

SYDV personellerinin ilçe merkezi ve mahallelerde yaptıkları inceleme sonucu, evi olmayan ya da oturulamayacak durumda olan vatandaşların tespit edildiğini belirten Büyükköse, inşaatı devam eden evlerin tamamlanmasının ardından bu ailelere teslim edileceğini bildirdi. 

Engellilere, dullara ve bakıma muhtaç yaşlılara öncelik vererek su vatandaşlar için ev yapım ve onarım projelerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bildirdiklerini kaydeden Büyükköse, bakanlığın da durumu uygun olan vatandaşların taleplerini kabul ettiğini belirtti.

Başkale SYDV Müdürü Gökhan Karaman ise 2015 yılında bakanlığa gönderdikleri projeler içinde yer alan 36 vatandaş için ev yapımı, 25 vatandaş için ev onarımı projesinin yardımı uygun görüldüğünü belirterek, "2014 yılında 39 ev yaptık ve 21 ev onarımı gerçekleştirdik" dedi.

Ev yardımı yapılan vatandaşlardan Sevdin İner de "İşsizim ve evimiz yoktu. Kaymakam Büyükköse'den Allah razı olsun. Bizimle ilgilendi ve ev sahibi olmamızı sağladı. Herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.