Başkale'de eğitim toplantısı

Başkale'de eğitim toplantısı
Başkale'de eğitim toplantısı
VAN (AA) - Başkale ilçesinde, ilçenin eğitim düzeyinin yükseltilmesi amacıyla "Eğitim Seferberliği" toplantısı düzenlendi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü...

VAN (AA) - Başkale ilçesinde, ilçenin eğitim düzeyinin yükseltilmesi amacıyla "Eğitim Seferberliği" toplantısı düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Kaymakam Murat Büyükköse başkanlığında yapılan toplantıda, ilçenin eğitimde daha iyi yerlere gelebilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı.

Toplantıda, TEOG başarısını artırma, okuma yazma bilmeyen ara sınıflardaki öğrencileri okumaya geçirmek için düzenli bir takip ve devamsızlık yapan öğrencilerin okulla kazandırılmasına yönelik eylem planları yapılmasıyla ilgili okul müdürlerinden görüşler alındı.

Konu ile ilgili  Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan etkinlikte ise eczacı Evin Polat, öğrencilere, Başkale'nin Atlılar Mahallesi'nde 20 yıl önce okul okuduğunu ve şimdi ilçede eczacılık yaptığını hatırlattı.

Polat, "İnanmak ve başarmak her insanın hakkı olduğu gibi sizlerin de hakkı. Özellikle bu bölgede başarmanın yolu aileden geçer. Bölgede kızların okuması ve okul gitmesi eskilerden hiç yoktu. Ama ben bu ilçenin bir köyünde okudum ve sizlerde 20 yaşına kadar okul okuyorsunuz. Başarıyı elde etmek için lütfen derslere, öğretmenlere ve kitaplara önem verelim" diye konuştu.