Başkale'de Kobani'ye yardım kampanyası

Başkale'de Kobani'ye yardım kampanyası
Başkale'de Kobani'ye yardım kampanyası
VAN (AA) - Başkale ilçesinde Kobani için "Yüreğimiz Kobani" adıyla yardım kampanyası başlatıldı.Aralarında Belediye Başkanı İhsan Güler,...

VAN (AA) - Başkale ilçesinde Kobani için "Yüreğimiz Kobani" adıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Aralarında Belediye Başkanı İhsan Güler, yardımcısı Ayla Tarhan, belediye meclis üyeleri, esnaflar, muhtarlar sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu kalabalık bir grup ilçe merkezi ve kırsal kesimde bulunan mahallelerde, kampanya için çalışma yürütüyor.

İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği, ilçe merkezinin dört bölgesi ve merkezi olmak üzere 5 koldan yürütülen kampanya kapsamında yapılan yardımlar belediye binasında toplanıyor.

Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Güler, Başkale halkının Kobani için elinden geleni yaptığını ve bundan sonra da yapacağını söyledi.

Güler, "Yaklaşık 5 aydır IŞİD çeteleri Kobani'ye karşı çok büyük saldırılarda bulundu. Halkımızın desteği güçlerinin direnişiyle Kobani özgürleşti ve inşallah bu özgürlük, kendini her anlamda ve her yerde öncü konumuna getiren Başkaleliler bu yardım kampanyasının da öncülüğü yapacaktır" diye konuştu.

Kampanyayı yürüten esnaflar adına konuşan Saim Aşkan da "Canımız ve malımız ile sonuna kadar Kobani halkının yanındayız" dedi.