Başkale'de muhtarlar derneği kuruldu

Başkale'de muhtarlar derneği kuruldu
Başkale'de muhtarlar derneği kuruldu
VAN (AA) - Başkale ilçesinde muhtarlar derneği kuruldu.Yaklaşık 50 muhtarın bir araya gelerek oluşturduğu Başkale Muhtarlar Derneği geçici yönetimi...

VAN (AA) - Başkale ilçesinde muhtarlar derneği kuruldu.

Yaklaşık 50 muhtarın bir araya gelerek oluşturduğu Başkale Muhtarlar Derneği geçici yönetimi seçildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Başkale Belediye Başkanı Ayla Tarhan ve Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan da katıldı.

Dernek başkanı seçilen Vecihi Ayhan, yaptığı açıklamada, dernek olarak muhtarları bir araya getirip halkın sosyal faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Ayhan, "Derneğimizi kamu düzeni içinde etkili ve demokratik bir yönetim sistemiyle güçlü bir kuruluş haline getirmek ve bu konuda çalışan üyelerinin sosyal ve ekonomik haklarının aranmasında destek vermek amacıyla kurduk. Halkımız hizmetin en iyisine layıktır. Muhtarlarla birlikte hareket ederek Başkale halkına en iyi hizmeti götüreceğiz" dedi.

Muhtarlar üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından 6 ayda genel kurul yapılması konusunda görüş birliğine vardı.

Başkale Muhtarlar Derneği üyeleri ise Mikail Kaya, Cezmi Arslan, Osman Ersu, Mustafa Güner, Cevat Özer, Adem Çakır, Abdülkerim Yeşilağaç, Rıza Abi ve Özcan Işık'dan oluşuyor.