Başkale'de uzman doktor sıkıntısı

Başkale'de uzman doktor sıkıntısı
Başkale'de uzman doktor sıkıntısı
VAN (AA) - Başkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Lütfi Sarı ve oda üyeleri, Başkale Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, yaşanan uzman doktor...

VAN (AA) - Başkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Lütfi Sarı ve oda üyeleri, Başkale Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, yaşanan uzman doktor sıkıntısı hakkında Başhekim İbrahim Şenocak'tan bilgi aldı.

Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şenocak'tan bilgi aldıklarını belirterek, TSO olarak, hastaneye ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Hastanede 15 uzman doktor olması gerekirken, 3 uzman ve 2 pratisyen hekimin bulunduğunu ifade eden Sarı, "İlçemizin köylerle nüfusu 60 bine yakın. Dolayısıyla hastanede yoğunluk yaşanıyor. Poliklinik hariç acile günde 300 ile 400 hasta giriş yapıyor. Bu da tek doktor için çok zor bir durum. Trafik kazalarında da doktor eksikliklerinden dolayı sıkıntı yaşanıyor. Bunun önüne geçmek için her türlü desteği sunacağız" dedi.

Başhekim Şenocak ise 15 uzman doktor ataması olmayınca, ilçede 5 uzman doktorla hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti.

Hastanede dahiliye uzmanının poliklinikte 200'e yakın hastayı muayene ettiğini bildiren Şenocak, şöyle konuştu:

"Oluşan yoğunluktan dolayı fazla verimli olamıyoruz. Genel cerrahi uzmanının olmaması nedeniyle tek başıma çalışıyorum. İzin dahi kullanamıyorum. En büyük sıkıntımız kadın doğum ile çocuk uzmanın olmaması. Bölgede olması şart olan iki branşta doktor eksiğimiz var. Ayrıca hastaneye alınan 500 bin lira  değerindeki tomografi cihazı radyoloji uzmanı olmadığı için hizmet veremiyor."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Doktor

  ,

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  başhekim

  ,

  hizmet