Başkale'de yol yapım çalışmaları

Başkale'de yol yapım çalışmaları
Başkale'de yol yapım çalışmaları
VAN (AA) - Başkale Belediyesi, Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsü kazanan ve belediyenin çalışma alanına giren ilçe merkezi ve mahallerde...

VAN (AA) - Başkale Belediyesi, Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsü kazanan ve belediyenin çalışma alanına giren ilçe merkezi ve mahallerde stabilize yol yapımına başladı.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve mahallelerde mevsim şartlarından dolayı, çamur olan yollarda stabilize çalışması başlatıldığı belirtildi.

Stabilize çalışmaların Tepebaşı Mahallesi'nde devam ettiği bildirilen açıklamada, şunlara yer verildi:

"İlçe merkezinde yürüttüğümüz kanalizasyon çalışmaları sonucu bozulan yollarda kış şartları nedeniyle, halkın mağduriyetinin en aza indirilmesi için stabilize çalışmaları başlattık. 2015 yılında kanalizasyon ve altyapısı biten tüm yollarımızı kilit parke taşıyla kaplayarak, halkımıza daha rahat kullanabilecekleri yollar yapmayı hedefliyoruz. Bu nedenle köy içi ve transit yollarda da büyük şehirle beraber tüm araçlarımızı seferber ederek stabilize çalışmalarımıza başladık."

Açıklamada, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsü kazanan ve ilçe merkezine bağlı olan Barış, Hasanabat, Ekecek, Belencik, Kocaköy, Gedikbaşı Saçan, Ortayol, Tepebaşı, ve Hafiziye mahallelerinde stabilize çalışması ve mahalle içi geçiş yollarının yapıldığı bildirildi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  Büyükşehir

  ,

  2015