Başkan Keskin, gazetecilerle bir araya geldi

Başkan Keskin, gazetecilerle bir araya geldi
Başkan Keskin, gazetecilerle bir araya geldi
VAN (AA) - Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.Van Yolu Caddesi üzerinde bulunan bir kahvaltı...

VAN (AA) - Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Van Yolu Caddesi üzerinde bulunan bir kahvaltı salonunda gerçekleştiği toplantıda ilçenin genel sorunları ve belediye çalışmalarını anlatan Keskin, basın temsilcilerinin öneri ve görüşlerini dinledi.

Toplantıda Erciş'in depremden sonraki ekonomisine dikkat çeken Keskin,  tarım havzası konumundaki ilçede tarıma ve üretime dair hiçbir faaliyet olmadığını ifade etti.

İnsanların kendi öz gücüne dair bilincini yitirdiğini, sadaka kültürüyle yaşadığını belirten Keskin, şöyle konuştu:

"Belediye olarak tarımdan hayvancılığa, turizmden sanayiye kadar farklı projeler üreterek, kooperatifler üzerinden halkı üretim süreçlerine yeniden dahil etmeye çalışacağız. Şu an Erciş üzümü ve ezing peyniri için başlattığımız projeler var. Bu çalışmaları artıracak ve her anlamda markalaşmayı sağlayacağız" diye konuştu.

Konuşmasının devamında kadının toplumdaki rolüne de değinen Keskin, yapacakları her uygulama veya projede kadın kotası koyacaklarını, kadının güçlenmesine yönelik ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Belediye

  ,

  Kahvaltı

  ,

  Kadın

  ,

  Tarım

  ,

  öneri